+38 (044) 456-14-26
+38 (050) 468-88-60
electron-service@ukr.net


 

 

 

 

 

 

СМИ о нас

Лідер промислових інновацій: нове слово в енергозбереженні


Енергетика та Ринок

Енергетика та Ринок 
№5(29), 2010 р.
інформаційно-аналітичне видання

Лідер промислових інновацій: нове слово в енергозбереженні.

Проблематика енергоефективного споживання в Україні, а також необхідності впровадження енергозберігаючих та екологічно безпечних технологій і матеріалів сьогодні активно обговорюються ЗМІ, промисловими колами, державними та неурядовими організаціями. Наслідки недбальства очікувані: енергетична інфраструктура настільки застаріла, що при колосальних енерговитратах вона стала небезпечною для життя людей, у сфері ЖКГ виникають проблемі неосяжного масштабу: від аварій та проривів у каналізаційних системах до промерзання стін в житлових будинках. це істотно шкодить економіці держави: українські товари не конкурентно спроможні на світових ринках, оскільки енерговитрати на їх виробництво неадекватно деформують ціновій діапазон. Енергетичний сектор – головний стимул формування конкурентноздатної економіки держави. Тому перш ніж вступити до ЄС необхідно розпочати з найголовнішого – переосмислити власне буття. Оскільки без впровадження нових інноваційних технологій в енергетиці українські підприємства приречені на втрату ринків збуту, а український народ – на переплату за неякісні енергоносії та комунальні послуги.

За даними української мережі енергетичних інновацій Greencubator, ми споживаємо газу, як 2,5 Франції. А за розрахунками проекту Insight сьогодні Україна могла б заощаджувати на енергозбереженні 2 млрд. доларів за рік. Тобто кожний день державний бюджет втрачає 5,5 млн. доларів... В усіх сферах економіки відсутні устаткування та технології, що здатні заощаджувати енергію, забезпечувати надійність та довговічність виробничого процесу, а головне – оберігати екологію та здоров’я кожного з нас.

Однак ситуація аж ніяк не безнадійна, оскільки не передбачає вирішення питання лише на державному рівні. І не настільки трагічна, тому що на відміну від глобального державного механізму, закостенілого в своїх орієнтирах, кожен виробник має право вибору – удосконалювати виробництво, модернізувати виробничий цикл або залишити все, як є. А кожен громадянин – використовувати нові технології з метою забезпечення власного комфорту та безпеки або страждати від дискомфорту. Оскільки держава не спроможна допомогти своїм громадянам, доводиться замислюватися самостійно. На щастя, сьогодні існує технологія, яка забезпечує таку можливість. Вона називається TC Ceramic HB, може використовуватися практично усюди, і нарешті стала доступна українцям. А закордонний та російський досвід довів, що вона значно заощаджує кошти, час, здоров’я та нерви.

Унікальне енергозберігаюче, термозахисне покриття TC Ceramic HB (технологія „Thermal Coat”) знайшло широке застосування у нафтогазовій галузі, енергетиці та багатьох інших сферах в Росії та країнах СНД. В США та Європі зазначена технологія успішно використовується вже більш ніж 20 років, адже за інтегральною сумою робочих якостей, вартістю нанесення, довговічністю користування TC Ceramic HB – на сьогодні найбільш ефективний засіб теплозахисту об’єктів. Так кажуть ті, хто спробував його в дії.

TC Ceramic HB чи „Thermal Coat” (2полімерна чи рідка шуба”) була розроблена спеціалістами NASA для захисту орбітальних космічних апаратів від екстремальних термічних перепадів та сонячного ультрафіолета, а з початку 90-х американські спеціалісти налагодили промисловий випуск модифікованого космічного покриття для земних потреб.

...Володіючи дивовижною адгезією, механічною міцністю та еластичністю – така космічна „краска2 охороняла корпуси супутників як від ударів мілких метеоритів, так і від перепадів температур у космосі від +2000С на сонці до -600 С в тіні Землі. При цьому вдалося мінімізувати об’єм та вагу покриття, оскільки у космосі враховується кожен міліграм. Не дивно, що всі якості прийшлися у нагоді і на землі. Як улаштоване це покриття? Виробники не приховують його інгредієнтів, але в технології виробництва приховані суттєві ноу-хау. Густа текуча композиція на водній основі складається із синтетичного каучуку, акрилових полімерів та неорганічних ферментів, які в певному порядку плавають у вакуумних керамічних мікро сферах, і порожніх силіконових кульок. фактично, це рідкий багатошаровий термос, що перешкоджає теплообміну покритої поверхні з оточуючим середовищем. Після нанесення на поверхню та висихання, матеріал полімеризується у міцну еластичну теплозахисну конструкцію, що не пропускає краплинну вологу і має товщину всього біля 1 мм.

Унікальні якості „ТС” у повній мірі втілюються у значний економічний ефект при термозахисті нафтових та газових резервуарів, паропроводів, запірної арматури, повітроводів, димоходів, теплових колекторів, місткостей для спирту та хімічних продуктів.

В Росії після багатьох випробувань TC Ceramic HB був офіційно прийнятий в системі МОСЕНЕРГО як енергозберігаючий матеріал, що знайшов свої застосування на московських ТЕЦ (зокрема ТЕЦ-27 та ТЕЦ-21). У першу чергу, для ізоляції димохідних труб. Піднімаючись димоходом, газ різко застигає, викликаючи конденсацію на його поверхні. Для металевих труб це означає постійну корозію, для цегляних – руйнування конструкції на стиках. Вирішено захистити цією технологією газоходи, по яких відпрацьовані гази йдуть в димарі, а також водогрійні котли замість колишньої незграбної і недовговічної шуби із скловати.

За висновком „ПермНДПІнєфть”, підписаним заст. директора з наукової роботи С.Є.Ільясовим, „Система може бути рекомендована до захисту зовнішньої поверхні технологічних місткостей (сосудів та РВС), в тому числі і в нафтовій промисловості”.

Подібні відгуки щодо успішного використання „ТС Ceramic HB” надали багато підприємств енергетичної сфери: вищезазначені ТЕЦ-27 та ТЕЦ-21 системи МОСЕНЕРГО, Курська та Киришська ТЕЦ, енергоблок м.Сочі, на якому „космічним” термоенергозахистом „ТС” були оброблені димарі.

У висновку по використанню ТС на філіалі Красноярської ТЕЦ-3 (трубопровід мереженої води), підписаному начальником котельного цеху Шопенковим А.М., підтверджується, що „нанесення слою покриття товщиною від 1,8 до 2,3 мм дозволило при температурі теплоносія 125 ºC забезпечити на поверхні труб середню температуру всього 44,6 ºC”.

TC Ceramic HB дозволяє наносити термоізоляцію у найбільш важкодоступних місцях, полегшує ремонт устаткування при заміні термоізоляції, виключає конденсатоутворення на трубах холодної води, захищає від корозії та подовжує термін служби металу, суттєво збільшує безпеку при експлуатації теплового вузла (досвід використання у тепло пунктах у Красноярську, Хакасії, зокрема, на Хакаському алюмінієвому комбінаті).

Технологія може застосовуватись по обидві сторони теплового бар’єру і підходить для південних регіонів. Адже збереження прохолоди – задача не менш енергомістка, ніж збереження тепла.

„Полімерна шуба” сьогодні успішно використовується в системі ГАЗПРОМу. на цьому підприємстві тепло енергозберігаючим покриттям „ТС” були покриті не лише ділянка магістрального газопроводу, але і внутрішнє устаткування, труби і вуличні повітроводи службової ТЕЦ.

- Ми заощадили купу грошей, які до цього „летіли” у нас на тепловтратах та регулярних профілактичних роботах. тепер ні іржі, ні конденсату на трубах, всі витрати окупились за одну зиму, - характеризує технологію головний інженер одного з північних об’єктів ГАЗПРОМу.

Ще один приклад – використання покриття на будівництві РВС 2000м на Демкінському нафтовому родовищі ВАТ „ТАТНАФТА”. Захисна плівка „ТС” товщиною 1,2 мм дозволила підтримувати завдану температуру і в’язкість нафти та нафтопродуктів при аварійному завантаженні резервуарів. Наприклад, мазут в резервуарі обсягом 1000 м3, що був покритий міліметровим шаром „ТС” при вуличній температурі – 30 ºC протягом перших двох днів, тепер остигає всього на 10 ºC за добу. Цифри красномовні для спеціалістів.

Перспективи використання цієї технології величезні. З одного боку, це внутрішній теплозахист кабін і салонів різноманітного транспорту, в тому числі авіаційного. З іншого – це значно дешевший засіб збереження холоду усередині авторефрижераторів, ніж традиційний листковий пінополіуретан. До речі, технологія Thermal coat уже давно успішно використовується з цією метою у США. При термозахисті залізничної нафтоцистерни невеликим шаром ТC Ceramic HB її місткість збільшується на 10 %. Покриття внутрішньої сторони бортів морських та річкових суден дозволяє позбавитись руйнівного для них конденсату. Захист технологією Thermal coat залізобетонних конструкцій мостів в декілька разів послаблює термоудар, який наносить на них конденсат, що виникає внаслідок добових коливань температури та вологи. При використанні ТC Ceramic HB можливо значно покращити теплопостачання будівель в сфері ЖКГ.

Ось лише деякі об’єкти для теплоенергозахисту, на яких вже використовується чи буде найближчим часом використано унікальне покриття: системи кондиціонування повітря; внутрішні стінки літаків; дахи ангарів, нижня частина мостів; нафтопроводи, трубопроводи різноманітного призначення; верхня частина дахів будинків; внутрішня частина корпусу автотранспорту; кабіни машиністів і корпуси вагонів спеціального залізничного транспорту; промислові морозильні апарати та рефрижератори; водонагрівачі для виготовлення гарячої води; корпуси суден, стіни житлових приміщень, військові будівлі, дахи трейлерів, тари для збереження нафтопродуктів, азоту, спирту; дахи пересувних телерадіостанцій, бойлери, гарячі хімічні змішувальні баки, теплообмінники, нафтові цистерни, трубопроводи гарячої води, димоходи та повітроводи і багато іншого.

ТОВ „Капстоун Московська Мануфактура” – єдиний дистриб’ютор в Росії американського виробника ТC Ceramic HB (Capstone Manufacturing? LCC), раніше відомого як Thermal coat. Компанія володіє мережею своїх дилерських компаній-партенрів в Росії та в деяких країнах СНД. В Україні новинкою володіє лише МП „Електрон-сервіс”.

Людмила Карпенко, директор МП «Електрон-сервіс», розповідаючи про цей революційний в сфері енергозбереження матеріал, зазначає, що «покриття TC Ceramic HB Ба сумарною вартістю (матеріал Б роботою) є аналогічним до інших традиційних теплозахисних матеріалів, що використовуються для проведення теплоізоляційних робіт. крім того, цей інноваційний матеріал володіє рідким поєднанням корисних якостей: легкість при суперміцності, від-мінна адгезія до металу, бетону, цегли, дерева, пластика, скла... Плюс довговічність та екологічна чистота - покриття при нагріванні і навіть при горінні не виділяє шкідливих для людини поєднань. А ще «ТС» затримує до 96% сонячного УФ-випромінювання, не підтримує горіння, виступає якісним діелектриком. На відміну від інших видів термоза-хисту ТС Ceramic H (Thermal Coat) вандалобезпечний: його не розберуть, не унесуть, не зламають. «Космічна фарба» зберігає свої теплофізичні якості при 100% вологості та вітровому навантаженні. Окрім того, дослідження, проведені в російських хімічних лабораторіях, довели, що реальний термін використання ТС - більш ніж чверть століття...»

Завдяки яскравому успіху цієї технології в Росії, в наших країнах виникло немало несумлінних конкурентів, а також плагіаторів, що рекламують «аналогічний матеріал» із співзвучною назвою. Однак, ця технологія не має аналогів. Поєднання її теплофізичних та технічних якостей неможливо продублювати.

У компанії «Капстоун Московська Мануфактура» (Росія) вже давно створили наочний «прилад» для демонстрації якостей справжнього Ceramic HB (Thermal Coat). Це звичайна електроплитка з одним обігрівальним елементом, що наполовину покрита декількома міліметрами матеріалу «ТС». При розігріванні елементу до червоніння з оригінальним покриттям нічого не відбувається.

За словами представників МП «Електрон-сервіс», будь-яка організація може проекспериментувати самостійно. Потрібно лише придбати дешеву електроплитку та покрити половину її спіралі «ТС», а другу половину - співзвучним «чудо-покриттям» вітчизняного розливу. Різниця буде наочною через 5 хвилин...
Зовсім нещодавно технологія почала успішно використовуватись на промислових об'єктах в Україні. Спеціалісти МП «Електрон-сервіс» готові надати будь-яку інформацію стосовно якостей та особливостей TC Ceramic HB. А також необхідну кількість матеріалу для проведення випробувань безпосередньо на виробництві.


АГРОСВІТ УКРАЇНИ (№2, березень-квітень 2011 р.)

АГРОСВІТ УКРАЇНИ

АГРОСВІТ УКРАЇНИ
(№2, березень-квітень 2011 р.)
всеукраїнський щомісячний повнокольоровий
науково-практичний журнал з дорадництва

Лідер промислових інновацій: нове слово в енергозбереженні.

Проблематика енергоефективного споживання в Україні, а також необхідності впровадження енергозберігаючих та екологічно безпечних технологій і матеріалів сьогодні активно обговорюється ЗМІ, промисловими колами, державними та неурядовими організаціями. Наслідки недбальства очікувані: енергетична інфраструктура настільки застаріла, що при колосальних енерговитратах вона стала небезпечною для життя людей, у сфері ЖКГ виникають проблеми неосяжного масштабу: від аварій та проривів у каналізаційних системах до промерзання стін в житлових будинках. Це істотно шкодить економіці держави: українські товари не конкурентоспроможні на світових ринках, оскільки енерговитрати на їх виробництво неадекватно деформують ціновий діапазон. Енергетичний сектор – головний стимул формування конкурентоздатної економіки держави. Тому перш ніж вступити до ЄС необхідно розпочати з найголовнішого – переосмислити власне буття. Оскільки без впровадження нових інноваційних технологій в енергетиці українські підприємства приречені на втрату ринків збуту, а український народ – на переплату за неякісні енергоносії та комунальні послуги.

Лідер промислових інновацій

За даними української мережі енергетичних інновацій Greencubator, ми споживаємо газу як 2,5 Франції. А за розрахунками проекту Insight сьогодні Україна могла б заощаджувати на енергозбереженні 2 млрд. доларів за рік. Тобто кожний день державний бюджет втрачає 5,5 млн. доларів… В усіх сферах економіки відсутні устаткування та технології, що здатні заощаджувати енергію, забезпечувати надійність та довговічність виробничого процесу, а головне – оберігати екологію та здоров’я кожного з нас.

Однак ситуація аж ніяк не безнадійна, оскільки не передбачає вирішення питання лише на державному рівні. І не настільки трагічна, тому що на відміну від глобального державного механізму, закостенілого в своїх орієнтирах, кожен виробник має право вибору – удосконалювати виробництво, модернізувати виробничий цикл або залишити все, як є. А кожен громадянин – використовувати нові технології з метою забезпечення власних комфорту та безпеки або страждати від дискомфорту. Оскільки держава не спроможна допомогти своїм громадянам, доводиться замислюватись самостійно. На щастя, сьогодні існує технологія, яка забезпечує таку можливість. Вона називається TC Ceramic HB, може використовуватись практично усюди, і нарешті стала доступна українцям. А закордонний та російський досвід довів, що вона значно заощаджує кошти, час, здоров'я та нерви.

Унікальне енергозберігаюче, термозахисне покриття ТС Ceramic НВ (технологія «Thermal Coat») знайшло широке застосування у нафтогазовій галузі, енергетиці та багатьох інших сферах в Росії та країнах СНД. В США та Європі зазначена технологія успішно використовується вже більш ніж 20 років, адже за інтегральною сумою робочих якостей, вартістю нанесення, довговічністю користування ТС Ceramic НВ – на сьогодні найбільш ефективний засіб теплозахисту об’єктів. Так кажуть ті, хто спробував його в дії.

TC Ceramic HB чи «Thermal coat» («полімерна чи рідка шуба») була розроблена спеціалістами NASA для захисту орбітальних космічних апаратів від екстремальних термічних перепадів та сонячного ультрафіолета, а з початку 90-х американські спеціалісти налагодили промисловий випуск модифікованого космічного покриття для земних потреб.

Володіючи дивовижною адгезією, механічною міцністю та еластичністю – така космічна «краска» охороняла корпуси супутників як від ударів мілких метеоритів, так і від перепадів температур у космосі від +2000С на сонці до -600 С в тіні Землі. При цьому вдалося мінімізувати об’єм та вагу покриття, оскільки у космосі враховується кожен міліграм. Не дивно, що всі ці якості прийшлися у нагоді і на землі.

Як улаштоване це покриття? Густа текуча композиція на водній основі складається із синтетичного каучуку, акрилових полімерів та неорганічних ферментів, які в певному порядку плавають у вакуумних керамічних мікросферах, і порожніх силіконових кульок. Фактично, це рідкий багатошаровий термос, що перешкоджає теплообміну покритої поверхні з оточуючим середовищем. Після нанесення на поверхню та висихання, матеріал полімеризується у міцну еластичну теплозахисну конструкцію, що не пропускає краплинну вологу і має товщину всього біля 1 мм.

Унікальні якості TC Ceramic HB у повній мірі втілюються у значний економічний ефект при термозахисті нафтових та газових резервуарів, паропроводів, запірної арматури, повітроводів, димоходів, теплових колекторів, місткостей для спирту та хімічних продуктів.

Технологія може застосовуватись по обидві сторони теплового бар’єру і підходить для південних регіонів. Адже збереження прохолоди – задача не менш енергомістка, ніж збереження тепла.

Суттєво зменшуються трудовитрати при проведенні теплоізоляційних робіт. Використання екологічно чистого Thermal Coat дозволяє відмовитись від використання азбесту.

TC Ceramic HB дозволяє наносити термоізоляцію у найбільш важкодоступних місцях, полегшує ремонт устаткування при заміні термоізоляції, виключає конденсатоутворення на трубах холодної води, захищає від корозії та подовжує термін служби металу, суттєво збільшує безпеку при експлуатації теплового вузла (досвід використання у теплопунктах у Красноярску, Хакасії, зокрема, на Хакаському алюмінієвому комбінаті).

Перспективи використання цієї технології величезні. З одного боку, це внутрішній теплозахист кабін і салонів різноманітного транспорту, в тому числі авіаційного. З іншого – це значно дешевший засіб збереження холоду усередині авторефриджераторів, ніж традиційний листковий пінополіуретан. До речі, технологія Thermal coat давно та успішно використовується з цією метою у США. При термозахисті залізничної нафтоцистерни невеликим шаром TC Ceramic HB її місткість збільшується на 10%. Покриття внутрішньої сторони бортів морських та річкових суден дозволяє позбавитись руйнівного для них конденсату. Захист технологією Thermal coat залізобетонних конструкцій мостів в декілька разів послаблює термоудар, який наносить по них конденсат, що виникає внаслідок добових коливань температури та вологи. При використанні TC Ceramic HB можливо значно покращити теплопостачання будівель в сфері ЖКГ.

Ось лише деякі об’єкти для теплоенергозахисту, на яких вже використовується чи буде найближчим часом використано унікальне покриття: системи кондиціонування повітря; внутрішні стінки літаків; дахи ангарів, нижня частина мостів; нафтопроводи, трубопроводи різноманітного призначення; верхня частина дахів будинків; внутрішня частина корпусу автотранспорту; промислові морозильні апарати та рефриджератори; водонагрівачі для виготовлення гарячої води; корпуси суден, стіни житлових приміщень, дахи трейлерів, тари для збереження нафтопродуктів, азоту, спирту; дахи пересувних телерадіостанцій, бойлери, гарячі хімічні змішувальні баки, теплообмінники, нафтові цистерни, трубопроводи гарячої води, димоходи та повітроводи і багато іншого.

ТОВ «Капстоун Московська Мануфактура» - єдиний дистриб’ютор в Росії американського виробника TC Ceramic HB (Capstone Manufacturing, LCC), раніше відомого як Thermal coat. Компанія володіє мережею своїх дилерських компаній-партнерів в Росії та в деяких країнах СНД. В Україні новинкою володіє лише МП «Електрон-сервіс».

Людмила Карпенко, директор МП «Електрон-сервіс», розповідаючи про цей революційний в сфері енергозбереження матеріал, зазначає, що «покриття TC Ceramic HB за сумарною вартістю (матеріал з роботою) є аналогічним до інших традиційних теплозахисних матеріалів, що використовуються для проведення теплоізоляційних робіт. Крім того, цей інноваційний матеріал володіє рідким поєднанням корисних якостей: легкість при суперміцності, відмінна адгезія до металу, бетону, цегли, дерева, пластика, скла… Плюс довговічність та екологічна чистота – покриття при нагріванні і навіть при горінні не виділяє шкідливих для людини поєднань. А ще «ТС» затримує до 96% сонячного УФ-випромінювання, не підтримує горіння, виступає якісним діелектриком. На відміну від інших видів термозахисту ТС Ceramic НВ (Thermal Coat) вандалобезпечний: його не розберуть, не унесуть, не зламають. «Космічна краска» зберігає свої теплофізичні якості при 100% вологості та вітровому навантаженні. Окрім того, дослідження, проведені в російських хімічних лабораторіях, довели, що реальний термін використання ТС – більш ніж чверть століття…»

Завдяки яскравому успіху цієї технології в Росії, в наших країнах виникло немало несумлінних конкурентів, а також плагіаторов, що рекламують «аналогічний матеріал» із співзвучною назвою. Однак, ця технологія не має аналогів. Поєднання її теплофізичних та технічних якостей неможливо продублювати.

У компанії «Капстоун Московська Мануфактура» (Росія) вже давно створили наочний «прилад» для демонстрації якостей справжнього Ceramic HB (Thermal Coat). Це звичайна електроплитка з одним обігрівальним елементом, що наполовину покрита декількома міліметрами матеріалу «ТС». При розігріванні елементу до червоніння з оригінальним покриттям нічого не відбувається.

За словами представників МП «Електрон-сервіс», будь-яка організація може проекспериментувати самостійно. Потрібно лише придбати дешеву електроплитку та покрити половину її спіралі «ТС», а другу половину – співзвучним «чудо-покриттям» вітчизняного розливу. Різниця буде наочною через 5 хвилин…

Термозахисне покриття ТС Ceramic НВ можна успішно застосовувати в агропромисловому комплексі:

 • для додаткового зниження теплових витрат через огороджуючі будівельні конструкції, як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторін;
 • в якості світловідбиваючого покриття на стінових та скатних кровельних огородженнях для запобігання сонячного перегріву будівель, в тому числі, із огороджуючих металевих конструкцій (ангари, швидковозводимі споруди), в теплу пору року, і як теплоізолятор, в холодну;
 • для ізоляції зовнішніх поверхонь холодильних камер, систем кондиціонування повітря для запобігання додаткових витрат електроенергії;
 • для термоізоляції поверхонь зерносушарок, збереження тепла на фермах, складських приміщеннях, овочесховищах;
 • для зменшення витрат газу на обігрів та просушку зерна;
 • для збереження дизпалива, що згорає при роботі холодильних установок, рефрижераторів (між шарами теплоізоляції на основі пенополіуретана живуть миші і криси)
 • для теплоізоляції вентиляторів та вентиляційних труб подачі агента сушки до сушильних камер.

Наталія Чичирко

Зовсім нещодавно технологія почала успішно використовуватись на промислових об’єктах в Україні. Спеціалісти МП «Електрон-сервіс» готові надати будь-яку інформацію стосовно якостей та особливостей TC Ceramic HB. А також необхідну кількість матеріалу для проведення випробувань безпосередньо на виробництві.

Адреса МП «Електрон-сервіс»: 03057 м. Київ, вул. Академіка Янгеля, буд. № 2.

Тел. 456-14-26, 050-468-88-60, 050-310-75-15.

E-mail: electron-service@ukr.net

www.tcceramichb.com.ua


Материалы для теплоизоляции стен

Теплоизоляция стены - это залог тепла и уюта в доме. Согласно проводимым исследованиям, плохое утепление стен в доме может грозить потерей до 40% тепла и значительно увеличить затраты на энергоресурсов на отопление помещения. Именно по этой самой причине, следует крайне ответственно подготовиться к наступающим холодам и утеплить стены в своем доме или коттедже.

Современный строительный рынок Украины наполнен широким разнообразием различных материалов, которые можно использоваться для утепления стен. Наиболее часто используемыми материалами для отопления стен являются:

 • минеральная вата;
 • пенопласт, пенополистирол;
 • стекловолокно;
 • вспененный полиэтилен;
 • пеноизол.

Каждый из них имеет свои преимущества и недостатки. Например, минеральная вата очень хороша для утепления стен изнутри, однако снаружи лучше всего использовать вспененный полиэтилен или пенопласт. Стекловолокно имеет довольно хорошую теплоемкость, однако требует существенного расширения толщины стен.

В нашем интернет-магазине вы сможете найти самый широкий ассортимент теплоизоляционной продукции от ведущих мировых производителей. Наши консультанты всегда помогут подобрать для вас наиболее подходящие материалы для теплоизоляции стен, а также ответят на все ваши вопросы.

G Analytics
сайт изготовлен компанией создание веб сайтов